Proč se přidat k SČDO?

Když se to vezme kolem a kolem, tak se členem SČDO vlastně stát nemusíte.

Ale já vám zkusím vysvětlit, proč o vás tolik stojíme a co vlastně vám můžeme nabídnout.

Tak jako na divadle platí, že čím víc členů, tím silnější hlas, tak také my zvětšením členské základny získáme pomyslný silný hlas při jednání s úřady. A na úřadech chceme mít ten hlas co nejsilnější, abychom mohli pořádat akce, které pomůžou vašim souborům v dalším rozvoji. Jaké aktivity zastřešujeme jako organizace, víte z našeho webu.
Jako nečlen sice budete informován, co se právě pod záštitou SČDO děje, ale jako člen budete mít výhodu, že například při naplněnosti semináře budete mít přednost před nečleny.

A to se vyplatí!

Protože hlavním cílem SČDO by mělo být setkávání lidí se společným zájmem o divadlo a organizování akcí, které jsou s divadlem spjaty. A třeba semináře bývají často místem, kde se probírají všechny ty důležité věci, které k divadlu patří. Setkáte se s lidmi, kteří mají pochopení pro vaše lamentování nad podivnou porotou při minulé přehlídce. Můžete si postěžovat, že vám chtějí zvednout nájem za zkušebnu. Proberete, jak ti vaši herci nechtějí chodit na zkoušky, a dozvíte se, že jinde to není jiné. Zkrátka v této příjemné společnosti najdete spoustu kamarádů, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako vy.
A čím více se potkáváte, tím více se těšíte na další přehlídku či seminář a jste plni očekávání co nového se odehrálo v tom či v onom divadle.
Tato setkání také otvírají cestu k novým divadelním štacím a možnosti zahrát si také v sálech jiných souborů, či vyzkoušet jinou přehlídku.
Tím, že se stanete členem SČDO, se aktivně zapojíte do tohoto okruhu přátel divadla. Bude jen na vás, jak moc budete chtít být aktivní, zda se budete chtít podílet na řízení oblastní organizace, či budete jen využívat drobných výhod, které členství v SČDO přináší. Možná, že tyto výhody nejsou na první pohled zřejmé, ale pokud začnete spolupracovat, budete to vy, kdo bude určovat směr, jakým se naše organizace bude nadále ubírat.

Tak to s námi zkus a staň se členem SČDO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *